Image

«Домашня опіка»

Проєкт «Домашня опіка» стартував у 1999 році.

Його мета – кваліфікована соціальна допомога самотнім літнім людям, паліативним хворим, людям з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо-переміщеним особам. Допомога надається згідно з чіткими державними стандартами.

Соціальний працівник для підопічного – помічник, надійна підтримка і близька людина, якій можна довіряти, з якою можна поговорити про все важливе.

На сьогодні в команді проєкту 7 працівників, які, зокрема, обслуговують 54 особи похилого віку, 11 ВПО. Соціальне замовлення для осіб з онкологічними захворюваннями ІV стадії – 12 осіб.

Підбір підопічних відбувається через державні установи соціального захисту, лікарів, недержавні установи та людей, котрим не байдужа чужа біда.

Соціальний працівник для підопічних – помічник, надійна підтримка і близька людина, якій можна довіряти, з якою можна поговорити про все важливе.

Працівники проєкту регулярно проходять кваліфікаційне навчання для підвищення професійного зросту. Набуті навички передають волонтерам, консультують родичів та близьких підопічних, щоб зробити догляд якомога ефективнішим, проводять семінари/тренінги з професійного догляду за хворими.

У рамках проєкту підопічні дістають духовну підтримку: їх регулярно провідує священик, сповідає, проводить бесіди на релігійну тематику. Даний проєкт підтримувався програмою ЄС, а з 2001 року — Урядом Німеччини та Карітасом Німеччини.

Проєкт надає послуги:

  • Догляд за тілом хворих: переодягання, заміна постільної білизни, гігієнічні процедури.
  • Медичні послуги: вимірювання тиску, пульсу і температури тіла, контроль прийому ліків, обробка ран, масажі, лікувальна фізкультура.
  • Ведення домашнього господарства: придбання продуктів, приготування їжі, годування, миття посуду, прибирання в помешканні, прання і прасування.
  • Юридичні питання: реєстрація для отримання субсидій, документів, сплата комунальних послуг.
  • Організація дозвілля: спілкування, читання книжок, прогулянки.
  • Консультації: для підопічних та їхніх родин.
  • Надання в безоплатну оренду реабілітаційного обладнання: протипролежневих матраців і подушок, туалетні крісла, інвалідні візки, милиці, чотирьохопорних палиць тощо.
  • Пральні: прання та прасування білизни підопічних, доставка додому.

Координатором проєкту є Наталія Масник.

Соціальні працівники:  с. Ольга Гарник, Анна Глеза, Ольга Діхтяр, Марія Процик, Наталія Процик, домогосподарка – Наталія Химчук.

Із жовтня 2010 року в рамках проєкту «Домашня опіка»  започатковано інформаційно-консультативний центр «Домашній догляд».

Його завдання –  популяризацію домашнього догляду в українському суспільстві, інформаційну та методичну підтримку як професійних, так і непрофесійних доглядальників, покращення домашнього догляду для тих людей, котрі не можуть дбати про себе самостійно.

У центрі «Домашній догляд» функціонує випозичання реабілітаційного обладнання для догляду та реабілітації.

%d блогерам подобається це: