Image

«На порозі самостійного життя»

0 Comments

Нещодавно проект «Мобільна робота з молоддю» Тернопільського благодійного фонду «Карітас» спільно із ГО «Майбутнє сиріт» проводив навчально-виховний семінар «На порозі самостійного життя» для випускників інтернатних закладів Тернопільщини.

Вік учасників – від 13 до 15 років. Загальна кількість осіб, які відвідали семінар – 31 чоловік.

Основна ідея тренінгу полягала у тому, аби забрати дітей із їх звичного середовища і надати можливість самостійно дбати про свій побут, дозвілля, приймати власні рішення і нести за це відповідальність. Члени ГО «Майбутнє сиріт» самі є вихідцями з інтернатів і їм особливо знайоме те відчуття, коли ти покидаєш стіни інтернату, де про тебе зазвичай дбали, вирішували більшість питань замість тебе, і опиняєшся у світі, котрий ставить перед тобою безліч викликів. Проблема адаптації випускників інтернатів не нова, багато-хто займається нею. Працівники Тернопільського Карітасу, спільно зі своїми партнерами, теж долучилися до того, аби полегшити підліткам вступ  у самостійне життя.

Кожна група учасників протягом трьох днів освоювала правила міжособистісного спілкування, попередження конфліктних ситуацій, вчилася вести діалог з новими і невідомими людьми. Тренери радо ділилися зі школярами своїм життєвим досвідом, розповідали, як налаштувати себе на досягнення бажаних цілей у житті, як боротися з лінню, що таке мотивація. Ключовим аспектом програми було планування часу, бюджету та правильні покупки.

10271412_375956319277257_86611805714417762_o (1) 10338629_375955945943961_4731793593383814365_o

Команди складали меню, що б вони хотіли приготувати на сніданок, обід та вечерю. Записували усі продукти, необхідні для приготування їжі, потім вираховували приблизну суму коштів, яку потрібно витратити і вирушали у супермаркет. Тренери виділяли їм визначений ліміт грошей.

Окрім кулінарного мистецтва, ще один аспект, який, до речі, також цікавить випускників, – це питання власної гігієни. Волонтер Діана Сахан, котра неодноразово проводила майстер-класи для підопічних «Карітасу», була запрошена навчити підлітків правильно доглядати за шкірою обличчя, тілом, радила, як позбутися пітливості, гарно виглядати.

Ця програма потрібна задля успішності вихованців інтернатів, їх здатності жити самостійно, без опіки, – каже Андрій Назаренко, директор ГО «Майбутнє сиріт». – Проаналізувавши ситуацію за попередні роки, можемо впевнено заявити: діти, які пройшли відповідне навчання, більш зорієнтовані у виборі професії та житті.

Завершальні цикли занять організатори  планують провести на виїзді, відвідавши заклад, де живуть діти. Таким чином вони прагнуть залучити більшу кількість учасників та порівняти ефективність проведення тренінгів у Тернополі та у рідних закладах випускників.

Categories: Новини

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: